You are currently viewing Najpiękniejsze zapachy do spa

Najpiękniejsze zapachy do spa

 

Dziś coraz bardziej popularną formą relaksu jest tak zwana aromaterapia. Określone zapachy w odpowiednim stężeniu są w stanie doskonale zrelaksować korzystające z nich osoby oraz w przyjemny sposób pozwolić zapomnieć o stresach związanych z codzienną egzystencją. Nie zawsze jednak sama aromaterapia jest skuteczna. Czasem lepiej połączyć ją z jeszcze inną formą relaksu.

Sauna pachnąca relaksem

zapachy do saunyDlatego w wielu ośrodkach spa coraz bardziej popularne stają się określone zapachy do saun. Dzięki dobraniu odpowiednich nut zapachowych, sauna nie tylko straci nieprzyjemny zapach wilgoci, który niestety wraz z użytkowaniem może się pojawić, ale również zyska zupełnie nowy wymiar. Zapachy do sauny są przystosowane w taki sposób, aby wciąż emitowały określoną dawkę substancji zapachowych. Dzięki temu nie tylko wystarczają na długo, ale również minimalizują ryzyko wystąpienia zapachu zbyt intensywnego. W ofercie producentów dostępna jest bardzo szeroka gama nut zapachowych. Można wybrać zarówno te intensywnie relaksujące (na przykład zapach lawendowy, bądź delikatne kwiatowe mieszanki), jak i lekko pobudzające i dodające witalności (tutaj polecane zapachy owocowe, a także różnego rodzaju kombinacje z dodatkiem mięty). Każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich potrzeb. Jest to połączeni rozwiązania praktycznego, z rozwiązaniem przyjemnym, ponieważ dzięki temu nie tylko niwelujemy zapach wilgoci, ale również możemy zyskać dodatkowe walory relaksacyjne.

Zdecydowanie poleca się dziś odprężanie przy pomocy określonych nut zapachowych. Nie zawsze trzeba jednak uciekać się do klasycznej aromaterapii. Czasem wystarczy połączyć jeden zabieg relaksacyjny z emisją określonego zapachu. Dlatego właśnie odpowiednie nuty zapachowe w saunie mogą dać doskonałe efekty.