You are currently viewing Najlepsza sól na drogę

Najlepsza sól na drogę

Zapas soli do sypania na oblodzone i zaśnieżone drogi potrzebny jest w każdym zakładzie komunalnym, aczkolwiek jak niedawno się przekonaliśmy, nie każda sól jest dobra do odśnieżania i odladzania. Wiele gatunków soli drogowej, zwłaszcza nieoczyszczonej, może być przyczyną korozji podwozia samochodów, i prowadzić do poważnych uszkodzeń.

Sól do odladzania drogi w zimie

sól drogowa warszawaJuż poprzedniej zimy przekonaliśmy się jak tania sól o niekoniecznie dobrej jakości może być przyczyną mnóstwa problemów, dlatego też przy pierwszej możliwości postanowiliśmy zaopatrzyć się w sól lepszego gatunku, najlepiej łączoną z preparatami które zapobiegają lub zmniejszają powstawanie korozji na metalowych częściach samochodów. Najlepiej szukać było w zakładach w których produkowana jest sól drogowa Warszawa ma taki zakład, a w jego ofercie znaleźliśmy zarówno tanią sól, która produkowana była z odpadu soli spożywczej, jak i wariant soli do którego dodawano preparatów zabezpieczających. Zabezpieczana sól działa dokładnie tak samo jak zwykła, czasem nawet i lepiej rozpuszczając lód i śnieg dzięki obecności chemikaliów pomagających w tym zakresie, ale również nie wchodzi w reakcję z wodą i nie wywołuje rdzewienia i niszczenia metalowych czy gumowych części w samochodach. Nie jest też szczególnie droższa od normalnej soli niskogatunkowej, jaka używana jest niemal zawsze do obsypywania dróg, więc należy do tych inwestycji które zwracają się bardzo szybko.

Zakład zwykle ma znacznie niższe ceny latem, gdy zapotrzebowanie na sól jest mniejsze, więc wtedy można zrobić największy zapas najniższym kosztem. Można również zlecić transport soli do wybranego miejsca, aczkolwiek przy dużych ilościach może to generować niepożądane koszty, dlatego też najlepiej odebrać hurtowe ilości soli we własnym zakresie.