You are currently viewing Najlepsza hodowla kotów brytyjskich

Najlepsza hodowla kotów brytyjskich

Nie każdego stać na zakup kota, lub psa z hodowli, bo są one dużo droższe niż zwierzęta, które możemy kupić od znajomego. Zwierzęta możemy także odbierać ze schronisk, aby dać im ciepły kąt i pełną miłości opiekę. Wtedy za zwierze nic nie zapłacimy.

Kto w Polsce prowadzi hodowlę Brytyjczyków?

polska hodowla kotów brytyjskichJeżeli zależy nam na tym, aby mieć pięknego, rasowego kota z rodowodem, to musimy go nabyć u licencjonowanego hodowcy. W naszym kraju sporo osób posiada małe kocięta na sprzedaż, gdyż mają w domu koty, które się okociły i nie mają co zrobić z małymi kotkami. Takie źródło jest na pewno tańsze, ale nigdy nie mamy pewności co zdrowia i pochodzenia kota. Nie każda polska hodowla kotów brytyjskich jest pewna, gdyż tylko te zarejestrowane jako działalność hodowlana, mogą mieć wszystkie wymagane certyfikaty i pozwolenia. Kocięta z takiego miejsca są pod stałą opieką weterynarzy, są zaszczepiane przeciw kocim chorobom i są systematycznie odrobaczane. Z takim kotkiem możemy iść na oficjalną wystawę, bo posiada rodowód. W internecie możemy znaleźć mnóstwo ogłoszeń dotyczących sprzedaży tych pięknych kotów, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Najczęściej mają umaszczenie w odcieniach szarości, krótkie łapki, długi puszysty ogon i piękne oczy w kolorze miedzi, złota, lub niebieskie. Są to bardzo łagodne koty, lubiące kontakt z człowiekiem, dlatego świetnie się czują w domowych warunkach. Nie potrzebują wychodzić na dwór, bo wszystko czego im potrzeba do szczęścia mają pod jednym dachem z właścicielem.

Koty jak każde inne zwierze wymagają odpowiedniej pielęgnacji, polegającej na systematycznym szczotkowaniu futra, regularnych wizytach u weterynarza i odpowiedniej karmy, dostosowanej do potrzeb kota. Koty brytyjskie pochodzące z hodowli kosztują ok. 1500 zł.