You are currently viewing Mój warzywniak i zakładanie ogrodów

Mój warzywniak i zakładanie ogrodów

W ubiegłym roku zastanawiałam się nad tym, jak zarobić, aby się nie narobić. Generalnie chciałam wówczas pracować w tym, co lubię, ale się za bardzo nie przemęczać.

Zakładanie ogrodów jest ciężkie

zakładanie ogrodówZ głowy sobie wybiłam profesjonalne zakładanie ogrodów poznań, ponieważ to wymagało by ogromu pracy oraz trudnych studiów w Poznaniu. Pieniądze były mi bardzo potrzebne, dlatego postanowiłam, że skorzystam z mojej działki i założę własny warzywniak. Nie wiedziałam, jak się do tego zabrać, dlatego przeszłam się przez cały Śrem, aby zobaczyć, jakie ludzie mają ogrody. Z tego, co zauważyłam, większość z nich nie miała własnych warzyw. Dominowały głównie rośliny iglaste i idealnie zadbane trawy. Pewien ogród szczególnie bardzo przypadł mi do gustu, chyba tylko dlatego, że na płocie wisiała tabliczka „projektowanie ogrodów”, natomiast jedna chatka miała wokół siebie ogród, w którym rosły niemal wszystkie warzywa, jakie można spotkać w warzywniaku. Były tam ogórki, pomidory, kalafiory, marchewka, por, seler i wiele innych roślin. Pomyślałam, że właśnie taki styl najbardziej mnie interesuje. Zakładanie ogrodów nigdy nie było moją mocną stroną, więc do pracy zaangażowałam mojego brata. Brat skopał mi ogródek, natomiast ja poszłam do sklepu, gdzie kupiłam nasiona i niezbędne akcesoria. Pomyślałam, że kiedy będzie mój projekt już gotowy, to właściciele, którzy posiadają nowoczesne ogrody, będą mogli mi go tylko pozazdrościć.

Jak się okazało, praca w ogrodzie była trudna i uciążliwa. Bolały mnie plecy od schylania się, a dodatkowo nie miałam czasu na rozrywki. Dziś już wiem, że aby zarobić, należy dać od siebie wiele wysiłku, cierpliwości. Każda firma potrzebuje ogromnego poświęcenia.