You are currently viewing Licytacje dzieł sztuki współczesnej

Licytacje dzieł sztuki współczesnej

Dziś sporo osób decyduje się na to, aby inwestować w różnego rodzaju rzeczy. Jakie konkretnie? Między innymi w złoto lub też jakieś akcje. Tymczasem dobrą inwestycją może dla nas okazać się również to, aby kupić dzieła młodych artystów, które w późniejszym czasie mogą być naprawdę sporo warte.

Aukcje dzieł – jak licytować?

młoda sztuka współczesna - aukcje dziełSztuka od wieków stanowi jedną z form inwestycji. Wiele osób kupowało ją chociażby dlatego, że jej wartość praktycznie nigdy nie zostaje zachwiana. Nawet w okresie wojen wciąż była ona niezwykle cenna i niekiedy stanowiła swego rodzaju kartę przetargową. Oczywiście inwestycja w dzieła naprawdę sławnych malarzy, w wielu przypadkach jest po prostu niemożliwa. Dlaczego? Są one zbyt drogie, należą do prywatnych kolekcji lub znajdują się w muzeach. Prawdziwą okazją jest zatem nie poszukiwanie dzieł tego standardu, a skupienie się na młodych artystach. Oni mają naprawdę sporo do zaoferowania i są bardzo uzdolnieni. Ich dzieła można podziwiać w różnych miejscach, między innymi w galeriach sztuki, które nawiązują z nimi współpracę. Im bardziej nazwisko zaczyna się wybijać na rynku artystycznym, tym oczywiście częściej zaczyna pojawiać się również na aukcjach, których tematyką jest młoda sztuka współczesna – aukcje dzieł odbywają się w wielu przypadkach za pośrednictwem internetu. Można jednak udać się również na taką aukcję osobiście i podziwiać wszystko z bliska. Licytacje mogą mieć różną formę i prowadzący zawsze dokładnie wyjaśnia, jak będzie przebiegać wydarzenie.

Aukcje dzieł sztuki są coraz bardziej popularne i wiele osób decyduje się na to, aby brać w nich udział. Można w trakcie nich nabyć jakieś dzieło w formie inwestycji na lata. Można również zakupić coś, dzięki czemu nasz dom lub mieszkanie staną się piękniejsze.