You are currently viewing Lekkie wózki dla dzieci

Lekkie wózki dla dzieci

  • Post author:
  • Post category:Dziecko

Przyszli rodzice często mają problem z wyborem najlepszego wózka dla swojej pociechy, bo na rynku znajdziemy mnóstwo modeli gondoli i spacerówek. Ostatnio największą popularnością cieszą się wózki wielofunkcyjne, które służą przez lata.

Jakie funkcje pełnią lekkie wózki?

lekki wózek wielofunkcyjnyWybierając wózek, rodzice kierują się kilkoma kryteriami. Bezpieczeństwem, praktycznością, wygodą i parametrami. Oczywiście nie dla wszystkich wózek musi spełniać wszystkie kryteria naraz, ale im więcej posiada funkcji, tym lepiej. Lekki wózek wielofunkcyjny cieszy się największym zainteresowaniem, gdyż za nieduże pieniądze możemy mieć kompletny wózek dla dziecka od urodzenia aż do skończenia trzeciego, lub nawet czwartego roku życia. Na jednym stelażu montuje się aż trzy elementy służące do przewożenia dziecka. Pierwszym modelem jest gondola z płaskim dnem, potem spacerówka z siedzeniem i fotelik samochodowy. Stelaż wózka jest wykonany z lekkiego i wytrzymałego aluminium, więc jest stosunkowo lekki. Gondola będzie nam potrzebna od pierwszego dnia życia maluszka do momentu, aż zacznie samodzielnie siedzieć. Potem będzie przewożony tylko w spacerówce. Wózek pełni funkcję środka transportu, miejsca do spania, a nawet kołyski. Z reguły dzieci lubią jeździć w wózkach i nie trzeba ich dwa razy wołać kiedy chcemy iść na spacer. Aby można było zabrać dziecko na zakupy, nie trzeba się martwić gdzie będą schowane siatki, bo pod wózkiem znajduje się pojemna torba, która z pewnością pomieści wszystkie rzeczy, a torba na uchwycie do prowadzenia, będzie służyć maluszkowi.

Lekki wózek jest ważny dla rodziców, którzy zamierzają dużo nim jeździć po mieście, lub mieszkają w bloku na wysokim piętrze i biorą pod uwagę konieczność wynoszenia wózka. Taki model najczęściej waży około dziesięciu, trzynastu kilogramów.