Łazienka przystosowana do potrzeb dzieci

Łazienka przystosowana do potrzeb dzieci

 

Zaprojektowanie funkcjonalnej łazienki nie jest sprawą prostą. Zadanie to jest tym trudniejsze, kiedy pomieszczenie to ma służyć również dzieciom. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele gadżetów, które sprawią, że łazienka stanie się bardziej przystępna dla najmłodszych domowników.

Łazienka dostosowana do potrzeb dziecka

kreatywny projektant wnętrz w BydgoszczyJedną z największych przeszkód, które napotykają w łazienkach najmłodsi jest fakt, że znajdujące się tan sprzęty nie są dostosowane do wzrostu dzieci. Kreatywny projektant wnętrz w Bydgoszczy doradzi nam zastosowanie specjalnych antypoślizgowych krzesełek, których mali domownicy mogą używać podczas korzystania z umywalki. Bardzo prostym, a jednocześnie funkcjonalnym gadżetem są samoprzylepne wieszaki z bajkowymi motywami. Można przykleić je na dowolnej, dostosowanej do wzrostu dziecka wysokości. Takie wieszaki świetnie sprawdzą się do powieszenia dziecięcych ręczników. Jeżeli jesteśmy posiadaczami dużej łazienki, możemy pomyśleć o wstawieniu do niej małych szafek na kółkach, w których dzieci będą trzymały zabawki do kąpieli, szczoteczki i pastę do zębów, kosmetyki i inne przydatne akcesoria. Zamiast tradycyjnego mydła warto jest wybrać mydło w płynie, które umieszcza się w pojemniku montowanym do ściany. Wielu rodziców bardzo ceni sobie maty antypoślizgowe, które kładzie się w wannie lub pod prysznicem. Minimalizują one ryzyko upadku podczas kąpieli. Dzieciom, które lubią czytać w wannie można kupić specjalną podkładkę na książkę, którą mocuje się w wannie.

Sposobów na ułatwienie najmłodszym korzystania z łazienki jest wiele. Są one bardzo praktyczne, a niekiedy również efektowne i dostępne w przystępnych cenach. Dobrze dobrane akcesoria mogą przekonać niejedno dziecko do kąpieli czy regularnego mycia rąk.