You are currently viewing Konieczne było upranie dywanu

Konieczne było upranie dywanu

Od kilku lat wraz z żoną posiadamy nasze wymarzone mieszkanie. Małżonka bardzo dba o czystość i sterylność od czasu kiedy kilka miesięcy temu urodziło nam się dziecko. Z tego powodu zaczęła zwracać dużo większą uwagę na to czym odkurzamy i jak pozbywamy się kurzu i innych zanieczyszczeń z dywanów, podłóg i mebli z którymi nasze dziecko ma bezpośredni kontakt.

Chcieliśmy wyprać dywany

pranie dywanówW każdym z pokojów leży przynajmniej jeden dywan. Są one różnego rodzaju, jedne są z bardzo krótkim włosiem, inne ze średniej długości. Zauważyliśmy, że mimo częstego odkurzania, zwłaszcza w dywanie z dłuższym włosiem pozostaje kurz i inne zanieczyszczenia. Poradziliśmy się naszych rodziców, jak pozbyć się tego brudu i dokładnie wyczyścić dywan. Nasze mamy poleciły nam pranie dywanów. W okolicy pracuje wiele profesjonalnych pralni dywanów, z których usług same korzystają. Nigdy sami byśmy na to nie wpadli. Zaczęliśmy przeglądać oferty przedsiębiorstw oferujących tego typu usługi. Okazało się, że zaleca się pranie dywanów przynajmniej raz do roku w zależności od eksploatacji danego dywanu oraz rodzaju włosia. Ceny za wypranie również się wahały i zależały głównie od wielkości dywanu. Po kilkudziesięciu minutach przeglądania ofert przeróżnych firm, udało nam się znaleźć najtańszą propozycję wyprania naszego dywanu. Dodatkowym atutem był szybki czas oczekiwania oraz niedaleka odległość od miejsca zamieszkania.

Po dwóch dniach dywan był gotowy do odbioru. Wyglądał jak nowy, a do tego czuć było bardzo przyjemny zapach. Po rozłożeniu go na podłodze uważnie przyjrzeliśmy się mu z bliska. Nie znaleźliśmy najmniejszej drobinki kurzu a włosie było miękkie i przyjemne w dotyku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usługi. Teraz bez obaw dziecko może się na nim bawić.