You are currently viewing Kłótnia z mamą o ogrzewanie na podczerwień

Kłótnia z mamą o ogrzewanie na podczerwień

Moja mama jest fanką tradycyjnych rozwiązań. Nie lubi unowocześnień, nawet, jeśli miałyby usprawnić nasze życie. Woli, aby wszystko było ”tak, jak jest”. Przez to, często dochodzi między nami do sprzeczek, a teraz właśnie weszło w grę ogrzewanie.

Oszczędne ogrzewanie podczerwienią

ogrzewanie na podczerwień sklep internetowyChciałam jakiegoś unowocześnienia w domu. Zawsze przy jakichkolwiek sugestiach z mojej strony, rozpoczyna się kłótnia z mamą. Ona najchętniej nic by nie zmieniała. Nie zważa na to, że jest już coraz słabsza, i nie ma siły nosić węgla z szopki, czy drewna i doglądać pieca. Uważam, że jeśli chodzi o  ogrzewanie na podczerwień sklep internetowy ma wiele ciekawych ofert. Jest to już praktykowane od kilku lat i coraz bardziej się rozwija. Jestem jak najbardziej za tym, aby takie ogrzewanie zamontować u nas w domu. Fachowcy przyjadą, zajmą się wszystkim i gotowe. W naszej gestii będzie wtedy tylko włączenie ogrzewania, i później już tylko święty spokój. Jednak z mamą nie tak łatwo się na to zdecydować. Staram się jej wytłumaczyć, że dzięki temu nie będziemy tyle płacić za opał, jednak nie chciała słuchać. Stwierdziłam, że może kogoś kompetentnego posłucha się lepiej, więc sprowadziłam do domu fachowca. On opowiedział jej, jak takie ogrzewanie wpływa na różne kwestie. Spędził z nią trochę czasu, a ja wolałam się nie pokazywać, i schowałam się w pokoju. Po rozmowie z panem, mama o dziwo od razu zgodziła się na zmianę dotychczasowego ogrzewania. Byłam szczęśliwa, bo bez niej nie mogłabym podjąć takiej decyzji, a już dawno pragnęłam mieć takie ogrzewanie na podczerwień. To niezwykle przydatna rzecz.

Już niedługo wszystko będzie gotowe, i będę mogła się cieszyć ciepłem, bez konieczności używania do tego pieca węglowego. Jestem zadowolona, że takie rozwiązanie będzie w moim domu, bo to niezwykle ułatwiające życie.