You are currently viewing Kim jest reprezentant w ustawieniach systemowych?

Kim jest reprezentant w ustawieniach systemowych?

W przypadku ustawień systemowych istnieje pojęcie reprezentanta. Postaram się opowiedzieć nieco na ten temat. Wiele osób obawia się w czasie warsztatów czy na pewno zdołają poradzić sobie w tej roli, a także mają dużo przemyśleń o tym co powinni zrobić, jednak tak naprawdę nie trzeba się tym wszystkim przejmować.

Ustawienia hellingerowskie tworzą fascynujący system

ustawienia systemowe berta hellingeraOgółem reprezentant jest osobą uczestniczącą w czyichś ustawieniach, kto reprezentuje daną osobę. Wystarczy wsłuchać się we własne odczucia i za nimi podążać. Nie trzeba więc do tego jakichś szczególnych wymagań czy instrukcji. Człowiek podświadomie jest w stanie odczytać naprawdę wiele jeśli chodzi o drugą osobę. Warto zauważyć, że plusem bycia reprezentantem jest to, że dana osoba zaczyna znacznie lepiej wsłuchiwać się w siebie i pozbywa się do pewnego stopnia nękających ją myśli. Ustawienia systemowe mają naprawdę trafną nazwę, nie chodzi jedynie o system relacji, ale także o system który tworzy się w czasie warsztatów. Zarówno pacjent jak i reprezentanci którzy mu pomagają tworzą wzajemnie regulujący się system. To naprawdę fascynujące zjawisko, które jednocześnie cechuje się wysoką efektywnością jeśli chodzi o ostateczną skuteczność terapii. Oczywiście trzeba to przeżyć na własnej skórze. Oczywiście sporą pomocą mogą okazać się opinie dostępne w internecie mówiące o tym typie terapii. Ustawienia systemowe Berta Hellingera zafascynowały już dużą ilość ludzi w różnych krajach. Na świecie jest wiele niezwykłych metod oraz zjawisk, dobrze jest się o nich dowiedzieć czegoś więcej.

Jest wiele artykułów mówiących na temat ustawień systemowych w całkowicie zrozumiały sposób, nie ma tam zbyt wielu nadmiernie fachowych pojęć. Zachęcam więc do zgłębienia tej wiedzy i wyrobienia sobie własnej opinii na temat tej metody. To z pewnością jest coś istotnego, trzeba postarać się o własne zdanie.