You are currently viewing Jedziemy do cioci w odwiedziny, bierzemy drapaki dla kotów

Jedziemy do cioci w odwiedziny, bierzemy drapaki dla kotów

Postanowiliśmy w któryś weekend odwiedzić naszą ciocię, która mieszka w mieście. Dawno się nie widziałyśmy, więc w końcu trzeba było się zmobilizować. Na miejscu okazało się, że ciocia sprawiła sobie dwóch nowych towarzyszy.

Drapaki dla kotów dla zwierzaków ciotki

drapaki dla kotów Są to koty domowe. Nasza córka uwielbia wszystkie zwierzaki. Zdziwiło nas jedno. Ten kot na stałe mieszkał w domu i nie wychodził nawet na spacery. Załatwiał się w kuwecie. U nas na wsi, to normalnie wypuszcza się kota, by się w piasku załatwiał. Później sobie biega i tępi pazurki na różnych drzewach. U cioci jest to wykonalne, więc ma drapak dla kota do pazurków. Trochę się zdziwiłam jak to zobaczyłam, bo nie miałam pojęcia, że takie coś w ogóle jest. Jak już żyję 50 lat, to takich cudów nie widziałam. Przecież taki kot też na pewno chciałby pobiegać trochę, zbadać teren. Rozumiem, że w mieście, to mogłoby mu się coś stać, ale jak już tacy nowocześni są ludzie, to niech mu wymyślą jakąś smycz. Takie drapaki dla kotów działają w ten sposób, że jest to taki drążek przymocowany do podstawy. Można go też przymocować do ściany, na górze najczęściej ma jakieś siedziska dla kota. Zaciekawiło mnie to, bo nie spotkałam się wcześniej z czymś takim. Tu widać te różnice właśnie-wieś a miasto. Nawet maja drapaki dla kota, gdzie u nas na wsi normalnie naturalnie sobie wszystko ściera. Widać, że technologia poszła do przodu,a le ciocia mówiła, że takie drapaki to już są od bardzo dawna. Jej kot ma przynajmniej rozrywkę, bo nie patrzy ciągle w okno z utęsknieniem poznania dzikiej przyrody, tylko sobie wydrapuje paznokcie, i powoduje, że nie będzie nikogo zadrapywał jak usiądzie na kolanach.

Pamiętam te oczka na moich rajstopach, jak miałam małe kocięta, to było straszne. Duże koty już aż tak się nie przyczepiają do ubrań, ale też się zdarza.

Tu znajdziesz dobre drapaki dla kotów – cotec.pl