You are currently viewing Jaką klawiaturę kupić do gier?

Jaką klawiaturę kupić do gier?

Będąc początkującym graczem często swoje niepowodzenia w grach, zwłaszcza tych online zrzucamy na swój brak doświadczenia, psując sobie humor tym samym i często też niepotrzebnie się denerwując. Prawdą jest jednak to, że nierzadko zdarzają się sytuacje w których nie do końca my w pełni zawiniliśmy, lecz raczej nasz sprzęt i wcale nie mowa tu o słabym komputerze.

Wysokiej jakości klawiatura

sprawdzone klawiatury mechaniczneNajbardziej emocjonującymi rozgrywkami są te internetowe, gdy gramy drużynowo z ludźmi na przeciw innym graczom. Wówczas przywiązujemy większą wagę do niepowodzeń i często znacznie mocniej się za nie winimy, aniżeli w przypadku gry, która nie odbywa się online. Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze do końca jest to nasza wina lecz sprzętu z jakiego korzystamy i nie mowa tu o komputerze samym w sobie, ponieważ gry online są na tyle zoptymalizowane, że nie musimy mieć do nich komputera wartego trzy wypłaty. Nie chodzi także o łącze internetowe, ale o klawiaturę i myszkę z naciskiem na klawiaturę. Chcąc wyrównać sobie szanse w grach warto przejrzeć sklepy oferujące sprawdzone klawiatury mechaniczne które mają ogromną przewagę nad tymi tradycyjnymi, posiadającymi membranę. Przewaga ta polega chociażby na tym, że klawiatura mechaniczna znacznie szybciej reaguje na wciśnięcie klawisza, niż klawiatura membranowa. Są to oczywiście często milisekundowe różnice, ale jak wiemy to właśnie czas reakcji nierzadko jest powodem przegranego meczu.

Oprócz tego, że klawiatury mechaniczne reagują szybciej, to także robią to znacznie sprawniej. Tradycyjne klawiatury mają tendencję do zacinania się, gdy naciśniemy kilka przycisków na raz, lub też rejestrowaniu w takich momentach wciśnięcia klawisza, który w rzeczywistości nie został przez nas nawet dotknięty. W klawiaturach mechanicznych ten problem w żadnym wypadku nie występuje.