You are currently viewing Jak wykonuje się zdjęcia ślubne?

Jak wykonuje się zdjęcia ślubne?

Zwykłe fotografie są czymś, czego zupełnie nie powinno porównywać się do tych wykonywanych w trakcie specjalnych ceremonii, bądź chwil ich poprzedzających. W takim przypadku profesjonaliści skupiają się na szczegółach. Detale pozwalają na większą indywidualność oraz większe dopasowanie do gustu klientów.

Czy zdjęcie ślubne musi być dobrej jakości?

zdjęcia ślubnePowiedzmy sobie szczerze, co jest najważniejsze w przypadku fotografii? Czy zdjęcia ślubne muszą być wykonywane przez profesjonalistów, aby można je nazywać w taki sposób? Oczywiście, że nie — uchwycenie świetnego kadru w pięknej rozdzielczości nie może równać się ze wspomnieniem, które tkwi w pamięci osób spoglądających na daną fotografię. Urządzeniem, które można wykorzystać w takim celu może zostać zwykły smartfon, jednak jak dobrze wiadomo, nie zawsze uda się nam odpalić aplikację aparatu wystarczająco szybko. Tak jak widać, jakość nie musi stanowić głównego fundamentu świetnej fotografii — liczy się gest i odpowiedni moment. Jednak w takiej chwili jak ślub, gdy nie ma możliwości wykonania poprawki bądź powtórzenia danego momentu pomoc profesjonalisty będzie bezcenna. Specjaliści zawodowo zajmujący się fotografią ślubną wyróżniają kilka zasad, które decydują o tym czy zdjęcie będzie właściwie odebrane przez zleceniodawców. Pierwszą z nich jest właściwy kontakt fotografa z parą, zdjęcia muszą być poprzedzone rozmową, podczas której możliwe będzie dobranie indywidualnego planu. Zdjęcia należy poprzedzić także zadbaniem o właściwy komfort nowożeńców, zestresowana mimika jest bardzo widoczna na fotografii, w związku z czym lepiej tego uniknąć. 

Tak jak widać, fotografia ślubna nie musi być wykonana z ręki profesjonalisty. Warto jednak być świadomym tego, że zdjęcia wykonane amatorsko niekoniecznie będą nadawały się do rodzinnego albumu stojącego na kominku. Pary, które nadal się zastanawiają nad zatrudnieniem fotografa, powinny pomyśleć, czy oczekują, aby zdjęcia stanowiły piękne wspomnienie na długie lata czy zwykły wpis na social media. Niech każdy oceni samodzielnie.