You are currently viewing Idealna poduszka dla dziecka

Idealna poduszka dla dziecka

Wydaje się, że kwestia wyboru odpowiedniej poduszki dla małego dziecka jest bardzo łatwa i prosta. Nie do końca tak jest, gdyż najmniejszym dzieciom w ogóle nie zaleca się kupowania poduszki. Niektórzy mówią nawet, że dziecko nie powinno takowej posiadać do drugiego roku życia, ponieważ nie jest na to gotowe. Nieważne jakiej zasadzie hołdujemy, ważne jest, by wiedzieć na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Nie każda poduszka dla dziecka jest taka sama

poduszka dla dzieckaJeśli chcemy kupić poduszkę dla dziecka, które dopiero co się urodziło musimy mieć na uwadze kilka elementów. Po pierwsze ten, że tego typu poduszki są praktycznie zawsze dużo mniejsze niż przeciętne. Po drugie ich grubość sięga maksymalnie do siedmiu i pół centymetra, żeby ja najbardziej zniwelować ryzyko uduszenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każde dziecko potrafi poradzić sobie z odwróceniem głowy. Istotne jest też to, by poduszka dla dziecka nie była ani za miękka ani za twarda. Sprawdza się to zazwyczaj kładąc swoją rękę na środek poduszki. Jeśli za szybko się odkształca oznacza to, że jest za miękka, a jeśli robi to bardzo powoli, to jest za twarda. Istotne też jest jej wypełnienie. Poliestrowe są bardziej trwałe i zachowują dłużej kształt. Do tego są antyalergiczne i bezzapachowe, ale niestety nie przepuszczają powietrza. Bawełniane są przede wszystkim naturalne, oddychające, jednak ich żywotność jest krótsza. Z zasady są dużo zdrowsze niż poliestrowe. Są idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych dzieci, gdyż są płaskie i jędrne. Z wyborem poduszki dla starszego dziecka nie powinno już być wybory, ponieważ te najchętniej wybierają te, na których są ich ulubione postacie z bajek.

Kwestia najlepszej poduszki dla dziecka ma istotne znaczenie. Od niej zależy bowiem nie tylko zdrowy sen, ale też często to, czy dziecko będzie miało prosty kręgosłup.