You are currently viewing Fachowy montaż fotowoltaiki

Fachowy montaż fotowoltaiki

Zamontowanie nowych paneli fotowoltaicznych w istniejącej instalacji przydomowej było zadaniem przekraczającym nasze możliwości. Razem z sąsiadami mieliśmy własne przydomowe elektrownie które potrafiliśmy obsługiwać, aczkolwiek podłączenie urządzeń do infrastruktury woleliśmy zostawić bardziej obeznanym specjalistom.

Fachowy montaż paneli fotowoltaicznych w elektrowni słonecznej

montaż paneli fotowoltaicznych śremNasze instalacje były stosunkowo nowe, więc podejrzewaliśmy iż nie będzie większego problemu przy montażu, zwłaszcza że miał być on przeprowadzony przez firmę doświadczoną i rekomendowaną. W naszej okolicy nie było jednak żadnej firmy, przeprowadzającej montaż paneli fotowoltaicznych Śrem nie jest bowiem szczególnie dużym miastem, więc musieliśmy szukać załogi instalacyjnej poza naszym rejonem. Zdecydowaliśmy się w końcu zaangażować usługi bardzo rekomendowanej firmy montażowej, zajmującej się przede wszystkim budową nowych elektrowni fotowoltaicznych, która działała na terenie całego kraju i często wykonywała wyjazdowe zadania przy montażu fotowoltaiki w zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Co prawda owa firma nie wykonywała drobnych prac przy montażu pojedynczych paneli, aczkolwiek na naszym osiedlu było wielu użytkowników fotowoltaiki, więc i zamówienie mogliśmy zrobić zbiorowo.

Panele zostały przyłączone do instalacji bez absolutnie żadnych problemów, a całość prac wydała się nam tak prosta jak podpięcie kabla do gniazdka zasilania, choć oczywiście ilość pracy włożona w montaż była oczywiście znacznie większa. Urządzenia były sprawdzone przed podłączeniem oraz po podpięciu do sieci fotowoltaicznej, i kilkakrotnie przetestowane w celu odnalezienia wszelkich wad fabrycznych, czy też usterek jakie mogły powstać przez niezgodności konstrukcyjne.