You are currently viewing Elementy z gumy

Elementy z gumy

 

Obecny rozwój gospodarki w wielu krajach jest prężny i szybki. Aktualnie w Polsce i sąsiednich krajach sytuacja ta jest normalnością. Wiele branż przezywa obecnie swój rozkwit. Jedna z tych branży jest branża motoryzacyjna oraz wszystkie branże jej pokrewne. Popyt na nowe auta sprawia, że nowe modele poszczególnych marek sprzedawane są bardzo szybko.

Pierścień chroniący przed wyciekiem

pierścienie gumowe uszczelniająceNiekiedy jednak występuje sytuacja, kiedy cena wymarzonego pojazdu w znacznym stopniu przekracza nasz budżet. W takie sytuacji pozostaje nam wyruszenie na rajd po komisach zajmujących się sprzedażą aut używanych oraz sprowadzanych zza granicy naszego kraju. Niekiedy zakup używanego pojazdu może nieść za sobą kłopoty w postaci nie działających prawidłowo niektórych elementów samochodu. Jednym z dość istotnych elementów są pierścienie gumowe uszczelniające, których zadaniem jest uszczelnianie elementów obracających się w silniku. Takimi elementami są rożnego rodzaju wały napędowe oraz inne tego typu rzeczy. Pierścienie gumowe potocznie zwane potocznie simeringami. Zatrzymują one olej znajdujący się w misce olejowej, którego zadaniem jest smarowaniem elementów stalowych wewnątrz silnika podczas jego pracy. Nieszczelność takich urządzeń może spowodować wyciek oleju z silnika. Nie kontrolowanie poziomu olej wraz z uszkodzonymi pierścieniami uszczelniającymi może doprowadzić do uszkodzenia silnika lub co gorsza do całkowitego zniszczenia silnika wskutek zatarcia.

Można zatem stwierdzić ze dobra kondycja pierścieni gumowych w każdym pojeździe jest ważna oraz istotna. Podczas okresowych badań technicznych istnieje możliwość poproszenia pracownika tej instytucji o dokładne sprawdzenie wszystkich uszczelniaczy za dopłatą. Kwota takiej usługi nie jest wygórowana a może ona uratować silnik naszego auta.