You are currently viewing Dywaniki do auta latem oraz zimą

Dywaniki do auta latem oraz zimą

Każdy kierowca zastanawia się nad tym, jakie akcesoria do swojego samochodu wybrać. Na pewno auto musi być zaopatrzone w odpowiednie dywaniki. Są to elementy, które znajdują się pod stopami kierowcy oraz pasażerów. Nie należy podejmować pochopnie decyzji o wyborze dywanika.

Różne rodzaje dywaników samochodowych

peugeot dywaniki samochodoweJest to element, dzięki któremu w samochodzie będzie panować czystość, a brud nie będzie zalegał wszędzie wokół. Problem z wyborem polega jednak na tym, że na polskim rynku można znaleźć dywaniki wykonane z różnych materiałów. I tak np. istnieją dywaniki, które powstają z gumy, ale są również dywaniki welurowe. Większość kierowców uważa, że dywaniki powinno wybierać się stosownie do pory roku. Wiadomo, że latem wnosi się do samochodu znacznie mniej brudu na butach. Po prostu na ulicach jest wtedy mniej zanieczyszczeń – nie ma śniegu, błota. W związku z tym na butach wnoszony jest tylko piasek. Wtedy peugeot dywaniki samochodowe mogą być wykonane z weluru, bo wystarczy je porządnie wytrzepać, kiedy nagromadzą już sporo piasku. Zimą jednak dywaniki welurowe kompletnie się nie sprawdzają. Jeśli ktoś o nie dba i za każdym razem wytrzepuje buty przed wejściem do auta, to rzeczywiście możliwe jest utrzymanie ich w jako takiej czystości. Prawda jest jednak taka, że w okresie jesienno-zimowym lepszym rozwiązaniem są dywaniki gumowe. I właśnie na nie decydują się kierowcy, bo zatroszczenie się o ich czystość jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku dywaników welurowych.

Ogólnie rzecz biorąc, dywaniki nie należą do najdroższych elementów wyposażenia auta. Już za kilkadziesiąt złotych można kupić naprawdę dobrej jakości dywaniki, które mogą służyć nawet przez kilka lat. Warto zapoznać się z ofertami, jakie są dostępne w internecie – zwłaszcza dla konkretnych modeli aut.