You are currently viewing Dodaj babkę płesznik do śniadania

Dodaj babkę płesznik do śniadania

Każdy chciałby być zdrowy i żyć zdrowo. W teorii wszyscy doskonale wiedzą co powinno się robić, aby zachować dobre zdrowie. Jednak w praktyce wciąż można dostrzec długie kolejki do barów szybkiej obsługi, gdzie jedzenie dostajemy w kilka minut.  Potem jednak dręczą nas wyrzuty sumienia. Okazuje się, że zdrowe posiłki łatwo jest przygotować. 

Zdrowym składnikiem są nasiona babki płesznik 

babka płesznikNie od dziś wiadomo, że zdrowy dzień powinien zaczynać się od zdrowego i pożywnego śniadania. Jako pierwszy posiłek dnia dodaje nam energii i gwarantuje ją na cały dzień. Sprawia, że jesteśmy syci i szybko nie sięgamy po niezdrowe przekąski czy słodycze.  Trzeba mieć jednak pomysł na takie śniadanie, a przede wszystkim składniki. Jednym z najlepszych pomysłów na śniadanie, który polecają także dietetycy to owsianka czy musli. Do jej wnętrza można wrzucić naprawdę wiele wartościowych składników odżywczych do których należy między innymi babka płesznik. Kto jeszcze o niej nie słyszał powinien jak najszybciej nadrobić te zaległości. Babka płesznik jest świetnym produktem, ponieważ zawiera wiele cennych mikroelementów. Wśród tych wszystkich licznych składników jest błonnik pokarmowy. Przyspiesza on procesy trawienia żywności, dzięki czemu nie powstają tak zwane złogi w jelitach. Jedzenie babki płesznik lub zaparzanie z jej naparu poleca się również osobom, które mają problemy gastryczno jelitowe. Kiedyś iarna babki były trudnodostępne, na całe szczęście w dzisiejszych czasach nie ma z tym produktem problemu. 

Znajdziemy go w sklepach ze zdrową żywnością jak również aptekach. Ale nie tylko – w sieci także znajdziemy wiele ofert. Warto się skusić, bo babka płesznik jest stosunkowo nowym odkryciem dla nas a jej działanie jest szerokie i warte spróbowania.