You are currently viewing Dobre PSPO – jak uzyskać certyfikat?

Dobre PSPO – jak uzyskać certyfikat?

Szkolenia biznesowe to coś, co jest obecnie bardzo popularne. Każda firma chce być liderem na rynku, dlatego też dba o to, by pracownicy byli jak najlepiej wykształceni. Jednak szkolenia mogą się od siebie bardzo różnić.

PSPO i ciekawe szkolenie

PSPOCzasem są to szkolenia jednodniowe, a czasem trwają nawet miesiąc. Mamy szkolenia indywidualne i grupowe, z wiedzy technicznej i kompetencji miękkich, dla początkujących i dla zaawansowanych. Również Scrum.org ma nam do zaproponowania różne szkolenia na różnym stopniu zaawansowania. W dodatku te szkolenia różnią się od siebie. Jednak mają one wiele cech wspólnych. Z pewnością tytuł Professional Scrum Master to coś, o czym marzy każdy z pracowników sektora biznesowego. Dlatego tez przydatne są szkolenia, po których dostaniemy certyfikat jego ukończenia. Nie są one jednak dawane ot tak sobie, dla każdego kto się na nie zapisze. Professional Scrum Product Owner powinien posiadać odpowiednią wiedzę, żeby zasłużyć na ten tytuł. Przede wszystkim jest bardzo mało firm, które prowadzą takie szkolenia. Musimy wybrać taką, jaka ma najlepsze referencje, i profesjonalne przygotowanie. Scaled Professional Scrum to dobre rozwiązanie dla osób zainteresowanych zarządzaniem projektami w których bierze udział więcej zespołów. Jeśli chodzi nam tylko o jedną grupę to możemy wybrać szkolenia dobre PSPO czy inne szkolenia Scrum. Wtedy przyjedzie do nas trener Scruma, który przeprowadzi owe szkolenia. Trzeba się w nie zaangażować, czasem na końcu trzeba zdać test, choć nie w tradycyjnym znaczeniu tego słowa.

Raczej chodzi o to, by było widać, że coś się w firmie zmieniło, grupa się lepiej dogaduje, a projekt ruszył z miejsca. To najlepiej świadczy o tym, że certyfikat ukończenia kursu się nam należy. Wtedy uzyskamy tytuł Scrum Mastera lub inny.