You are currently viewing Dobre letnie buty górskie

Dobre letnie buty górskie

Wiadomo, że spora część osób zamiast wyjazdu nad morze woli pojechać w góry, aby aktywnie odpocząć, a przy okazji pozwiedzać, a także nacieszyć się świetnymi widokami. Aby móc bezpiecznie spędzać czas w górach trzeba przede wszystkim zainteresować się właściwym obuwiem, które przydaje się na szlaku. Ma ono być nie tylko wygodne, ale także bezpieczne, zapewniające nam swobodę i komfort.

Cechy letnich butów górskich

buty w góry latoKażdy turysta chce, aby buty letnie oddychały. Dzięki temu nie będzie zbyt gorąco w stopę podczas wycieczki, a przecież jest to niesamowicie ważne dla naszego komfortu. Buty w góry lato powinny być wykonane z materiałów oddychających, które nie przepuszczają wody. Wiadomo, że w górach dość często spotyka się ulewy, dlatego wodoodporność obuwia bardzo się liczy. Takie buty muszą być usztywniane w okolicy kostki, ponieważ w ten sposób unikniemy jej urazów przy poślizgnięciu się i osunięciu na sypkich kamykach. Bardzo istotną cechą jest również to, że buty mają podeszwę, która nie ślizga się na mokrym podłożu. Koszt takich butów wynosi około trzystu złotych, jednak warto jest wydać te pieniądze. W takim obuwiu szanse na jakąkolwiek kontuzję maleją o dobre sześćdziesiąt procent, ponieważ nie grozi nam nic, o jest związane z podłożem. Nawet na stromych podejściach nie poślizgniemy się na odrobinie błota lub mokrym kawałku skały. Doświadczony turysta wie jak bardzo jest to ważne.

Wiadomo, że jeśli mamy takie buty możemy być spokojni, ponieważ nie przydarzy nam się nic złego w górach. Wiadomo, że dobre buty górskie będą kosztować około dwustu, trzystu złotych, jednak nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo. Jeśli jesteśmy po dwudziestym roku życia i nie rośniemy już możemy być spokojni, ponieważ takie buty będą dobre przez wiele lat.