You are currently viewing Damskie rowery drogowe

Damskie rowery drogowe

Młode rowerzystki zazwyczaj preferują inny rodzaj rowerów niż najmłodsi rowerzyści, woląc wygodne rowery drogowe ponad górskimi rowerami, które są jednym z najbardziej tradycyjnych prezentów na komunię. Trekkingowe czy drogowe rowery damskie nie są jednak w żadnym wypadku gorsze niż ich górskie odpowiedniki, aczkolwiek przeznaczone są do odmiennych tras.

Rowery trekkingowe dla dziewczyn

tanie rowery na komunię dla dziewczynJedną z największych zalet rowerów drogowych są siodła. Są one znacznie szersze i bardziej komfortowe niż twarde siodła w rowerach górskich, a dzięki temu sprawdzają się lepiej podczas długich jazd po równej, asfaltowej nawierzchni. Tanie rowery na komunię dla dziewczyn można dostać u większości renomowanych producentów rowerów, a są one zazwyczaj uproszczonymi wersjami bardziej zaawansowanych rowerów trekkingowych dla dorosłych. Przede wszystkim, z racji iż przeznaczone są dla młodych rowerzystek które nie mają tyle siły fizycznej co dorośli, a przez to mogą uważać duże i ciężkie rowery ze stalowymi ramami za zdecydowanie niewygodne, damskie rowery młodzieżowe mają ramy wykonane z aluminium lub stopów lekkiej stali, dzięki czemu są o połowę lżejsze, a tym samym znacznie bardziej komfortowe i wygodniejsze podczas jazdy. Przystępna cena nie oznacza jednak znaczącego spadku jakości, gdyż owe rowery wcale nie ustępują droższym wariantom trwałością i wykonaniem.

Nie mają co prawda najnowocześniejszego wyposażenia, elektroniki czy udogodnień, posiadanych przez najdroższe rowery drogowe, aczkolwiek nadal pozostają bardzo komfortowe, i umożliwiają zamontowanie większości owych dodatków z czasem, nawet w warunkach domowych. Rowery te czasem mogą być używane przez wiele lat bezawaryjnie, zwłaszcza jeśli jeżdżą tylko po prostych, asfaltowych drogach.