You are currently viewing Czy tapicerkę mebli można prać na mokro?

Czy tapicerkę mebli można prać na mokro?

Typowe w życiu codziennym jest to, że coś nam się uszkodzi, coś innego nam się ubrudzi, jeszcze coś czasem zgubimy. Jest to normalny element życia i trzeba się z tym pogodzić. Jednak, jeśli w przypadku zgubienia lub uszkodzenia najczęściej musimy kupić coś nowego z zamian, to nie robimy tego z brudnymi rzeczami.

Tapicerkę bardziej opłaca się wyprać niż wymienić

pranie tapicerki we WrocławiuCo się da, wrzucimy do pralki, a czego się nie da – oddajmy w ręce profesjonalnej firmy czyszczącej. Wielu ludzi ma odruch wymieniania rzeczy. Ubrudziła się kanapa, zakładamy, że musimy od razu kupić nową. Super – jeśli mamy na to przeznaczony budżet. Jeśli jednak niekoniecznie – po prostu tapicerkę wypierzmy. Identycznie jest z plamami na tapicerce samochodowej. Jeśli ubrudzi nam się fotel, nie kupujmy pokrowca, ale starajmy się tę tapicerkę wyprać. Zazwyczaj pranie jest na mokro, więc jest skuteczniejsze niż suche. We Wrocławiu znajdziemy sporo firm, które zajmują się czyszczeniem tapicerek. Jak wybrać najlepszą? To zależy, co dla nas jest ważne: czas, cena czy efektywność. Oczywiście, chodzi o priorytet poszczególnych wartości, bo wiadomo, że każdy z nas chciałby szybko, dobrze i tanio. Dlatego, przemyślmy te kwestię, gdy już interesuje nas pranie tapicerki we Wrocławiu. Jedno jest pewne – wypranie tapicerki będzie zawsze tańsze, niż jej wymiana. Nikt zresztą nam nie zagwarantuje, że gdy kupimy nowy mebel nie zostanie on znów ubrudzony. Dlatego pranie jest bardziej wskazane niż wymiana.

Jedynym przypadkiem, gdy pranie może się nie opłacać jest wymiana mebla, którą planujemy już jakiś czas. Wtedy wyprać ją może ktoś, kto ewentualnie od nas mebel odkupi. W przypadku kanapy, foteli czy krzeseł estetyka jest niesłychanie ważna i nie da się jej zepchnąć na drugi plan. Każdy jednak najlepiej wie, na czym mu bardziej zależy.