You are currently viewing Co należy zakupić otwierając salon fryzjerki?

Co należy zakupić otwierając salon fryzjerki?

 

Fryzjer jest i był zawsze popularnym zawodem. Zdecydowanie jest to jedna z usług, na którą zapotrzebowanie będzie zawsze. By otworzyć salon fryzjerski nie trzeba posiadać specjalnych uprawnień, nie jest to także jakieś wysokobudżetowe przedsięwzięcie jednak zanim będziemy chcieli do tego przystąpić warto dowiedzieć się, co w takim miejscu jest koniecznością.

Niezbędne akcesoria i sprzęt fryzjerski

myjnie fryzjerskie ayalaNiezbędnym elementem salonu fryzjerskiego z pewnością jest wyposażenie meblowe. Obecnie na rynku jest wielu producentów zajmujących się wyrobem mebli typowo przeznaczonych na potrzeby fryzjerstwa. Są to przede wszystkim fotele z regulacją wysokości. Ważne jest by były one wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. Pamiętajmy, że niekiedy klient siedzi godzinę i dłużej na fotelu, zadbajmy więc o jego wygodę. Poza tym do wyposażenia meblowego niezbędna będzie także sofa dla klientów czekających na przyjęcie, a także wieszak, by mogli oni powiesić  swoje ubrania. Przy każdym stanowisku fryzjerskim powinny znajdować się również półka i szafka z niezbędnymi akcesoriami jak suszarka, lokówka, prostownica, grzebienie, nożyczki, wałki, spinki itp, a także z kosmetykami fryzjerskimi ustawionymi na konsoletach fryzjerskich czyli półkach z lustrem. Niezbędnym elementem są też stanowiska do mycia włosów z podłączeniem do bieżącej wody jak np. myjnie fryzjerskie ayala, będące fotelem wraz ze zlewem, do którego należy przyłączyć jedynie wodę.

Jeśli chcemy by nasz zakład fryzjerski był miejscem profesjonalnym, kojarzącym się klientom z czystością, z pewnością zapomnieć nie możemy o autoklawach do czyszczenia przyrządów jak grzebienie, szczotki, spinki. Każdy klient powinien być obsługiwany czystymi narzędziami, co niweluje np. możliwość przenoszenia się chorób i insektów, a także po prostu jest obowiązkiem zachowania higieny.