You are currently viewing Balustrady szklane w mieście

Balustrady szklane w mieście

Przestrzenie miejskie projektowane powinny być z myślą o wygodzie osób poruszających się w nich, przy jednoczesnym upewnieniu się, że wyglądają estetycznie. Nowoczesne realizacje bardzo często wykorzystują więc szkło, które pozwala na konstruowanie budynków o skomplikowanych rzutach, które wizualnie połączone są z otoczeniem. Nawet balustrady we wnętrzach są tworzone z tego materiału.

Balustrady ze szkła w Krakowie

balustrady szklane krakówStolica Małopolski jest rozwijającym się miastem, w którym zagospodarowanie przestrzeni publicznej jest szczególnie ważne w kontekście walorów estetycznych. Dlatego tak często w nowoczesnych budynkach zobaczyć można balustrady szklane Kraków jest miejscem, w którym historyczna zabudowa powinna łączyć się z nowoczesnymi elementami. Jest to powodem starań architektów, aby wykorzystywać materiały o surowym wyglądzie, które nie dominują otoczenia. Szkło jest tego bardzo dobrym przykładem. Balustrada z niego może zostać wykonana nawet w historycznym wnętrzu, a mimo to nie zdominuje go. Komponuje się dobrze z powierzchniami kamiennymi, betonowymi i ceglanymi, a także drewnem i metalem. Stanowi więc bardzo uniwersalne rozwiązanie. Balustrady tego rodzaju są też wytrzymałe, więc zapewniają bezpieczeństwo. Coraz częściej wykorzystuje się je również we wnętrzach mieszkalnych. Stanowią przy tym jeden z chętniej używanych elementów odgradzających.

W historycznych miastach takich jak Kraków bardzo ważne jest odpowiednie projektowanie elementów, używanych do instalacji w przestrzeniach publicznych. Powinny one współgrać z otoczeniem. Dlatego też bardzo często zobaczyć można szklane balustrady. Materiał ten jest elegancki, a przy tym uniwersalny. Stanowi więc dobry łącznik pomiędzy tradycyjną i nowoczesną architekturą. Coraz chętniej balustrady tego typu wykorzystuje się również w budynkach mieszkalnych.