You are currently viewing Akcesoria nagrobne do pomników granitowych

Akcesoria nagrobne do pomników granitowych

Odwiedzanie cmentarzy i oddawanie czci osobom zmarłym wynika z naszej narodowej tradycji, ale przez niektórych ludzi jest rzadko stosowana, dlatego warto wcześniej pomyśleć o przygotowaniu odpowiedniego wizerunku grobu. Pomniki granitowe należą do częstych wyborów ze względu na praktyczność i łatwość utrzymania w czystości.

Jak zadbać o wygląd pomnika?

pomniki granitoweJeżeli nagrobki posiadają jedną płytę łatwiej jest zadbać o jego efektowny wygląd, a na pewno umożliwią to dodatki takie jak, wazony na kwiaty, lampy i podstawki pod znicze. Województwo kujawsko-pomorskie obfituje w firmy kamieniarskie, które przykładają dużą wagę nie tylko do efektownego wyglądy akcesoriów nagrobnych, ale także do ich trwałości, ponieważ powinny służyć rodzinie przez całą żywotność, jaką będą posiadały nagrobki granitowe. Wazon może zawierać nie tylko kwiaty żywe, ale także sztuczne, wszystko zależy do osoby ozdabiającej nagrobki, powinien być dobrze przymocowany do podłoża, aby uniemożliwić kradzież. Ostatnio na cmentarzach w Toruniu zaczęto mocować do płyt nagrobnych lampy ozdobne, które stanowią trwały element dekoracyjny oraz podstawki pod znicze, chroniące pomniki granitowe przed roztopionym woskiem wylewającym się z pękniętych zniczy. Usuwanie wosku może uszkodzić płytę i powstaną nieefektowne zarysowania i plamy, podstawka nie jest dużym wydatkiem a bardzo przydatnym. Zadbane pomniki granitowe wyglądają bardzo ładnie i cieszą rodzinę zmarłego, która lubi w ciszy posiedzieć przy grobie, dlatego decyduje się na ustawienie ławeczki, czasami zabudowanej, aby można było w niej przechować akcesoria do pielęgnacji otocznia grobu.

Tereny kujawsko-pomorskie posiadają cmentarze wielu wyznań, na których budowane są nagrobki granitowe w różnych formach i różnych zdobieniach, najważniejsze jednak jest to, aby pamięć o tych miejscach nie zaginęła. Odwiedzajmy cmentarze i naszych bliskich, którzy opuścili ten padół ziemski i oczekują, aby nas powitać.

Czytaj więcej na: pracowniakamieniarska.pl